Sistermoon photography
home   sistermoon   fotografie   okładki i grafika   grafika i web   kontakt
 

Witaj w kawałku mojego świata.

 

Fotografia jest moją pasją oraz sposobem na życie.
Z biegiem czasu doceniam jej drugi aspekt - pomaga pamiętać.

Portretuję emocje i nastroje w obrazach i słowach. Opisy towarzyszące zdjęciom stanowią z nimi integralną całość. Czasem pierwsze były słowa, czasem odwrotnie. To co cenię w fotografii, to możliwość interakcji z odbiorcą i wielość znaczeń.
Zdjęcia obejrzane przez kogoś zyskują drugie, pełniejsze życie.

Fotografia jest sposobem widzenia i czucia i pasją... dzięki niej wędruję w miejsca
i w ludzi, i poprzez nich... miejsca i ludzi, których nie byłoby bez niej.

Emocje - to klucz do prac sygnowanych marką Sistermoon.

zdjęcia
słowa
emocje
wewnętrzne pory roku

Patrzę kadrami. Najbardziej cenię czysty przekaz, bez ingerencji - zatrzymywanie chwili w jej prawdziwej formie. Obojętnie, czy to będzie fotografia reporterska, street foto czy zwierzęta. Obserwuję i chwytam TĘ pozę i moment. W fotografii ma być nie tylko piękno ale i ŻYCIE.

Często pozwalam działać intuicji i wrażliwości. Przestrzeń - słowo klucz - potrzebuję jej, by tworzyć. I czas. Przestrzeń czasu. Towar niestety mocno deficytowy.

Tematyka zdjęć - art photo, portrety, reportaż i dokumentacja, teatr, profesjonalna fotografia kotów i psów, fotografia produktowa i użytkowa.

Współpracowałam z magazynami "Charaktery" i "Kot". Wykonywałam sesje aktorskie i indywidualne. Nie wchodzę w fotografię ślubną i okolicznościową. Nie moja bajka.

Pracuję na sprzęcie Canona oraz Quantuum. Zaczynałam od kompaktu canona G3 (który bardzo mile wspominam, mam nadzieję, że złodziejowi służył równie dobrze), potem był canon 350d (egzemplarz z felernym autofocusem), D30 (świetny, ale za mała rozdzielczość), D50 (szum oceanu), dorywczo pełnoklatkowy 5D, a obecnie canon 7D mark II - w połączeniu z eLkami pracuje rewelacyjnie i sprawdza się zarówno w terenie, jak i fotografii produktowej.

Wciąż się uczę. Obecnie zasad SEO i tajników edge rank. Uczę się pisać "Ala ma kota" w wersji pod wujka googla oraz w wersji do druku.

Kim jestem? Kombajnem wielozadaniowym.

Fotograf, redaktor, moderator, trochę grafik, social ninja.

Ale zawsze - twórca.

Mam doświadczenie w projektowaniu dla webu - grafiki, zdjęcia, oraz webmastering (html, css, js). Współpracowałam z agencjami interaktywnymi. Opiekowałam się m.in. stroną łódzkiego schroniska dla zwierząt i przez kilka lat byłam redaktorem prowadzącym serwisu www.koty.pl, opiekowałam się też dedykowanym mu fanpage. Bo koty - to moja druga pasja.

Dziś projektuję i wykorzystuję zdobyte wcześniej umiejętności na własnym "podwórku". Idę swoją drogą. Ciekawe, dokąd jeszcze trafię i co jeszcze będę robić w życiu.

Moja fotograficzna strona ma już ładnych kilka lat. Nie jest przyjazna dla mobile a zatem i dla googla. Małe zdjęcia? Ochrona praw autorskich. Lubię jej design. Stała się częścią mnie. Nie, nie muszę jej zmieniać.


Dziękuję, że tu jesteś.

sistermoon
Joanna Nowakowska